Znasz i lubisz moją serię #nauczycielskiczwartek na Instagramie?

A może jeszcze nie, ale chcesz mieć pod ręką, w jednym miejscu praktyczne narzędzia przydatne w nauczaniu języków obcych online, cenisz sobie ciekawe rozwiązania metodyczne do wdrożenia od zaraz?

To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz w moim e-booku #nauczycielskiczwartek2021/22

Jest początek 2020 roku. Co jakiś czas dostaję pytania związane z nauczaniem, głównie online, choć nikt jeszcze nie przypuszcza, że niedługo każdy, kto uczy będzie musiał przejść przyspieszony kurs z nauczania zdalnego wymuszony przez pandemię. Wszystkie te pytania skrzętnie notuję, a pod koniec kwietnia postanawiam dzielić się odpowiedziami już nie tylko w wiadomościach prywatnych, ale na Instagram Stories – tak powstała część 1, czyli „Nauczycielski Czwartek 2020”.

„Nauczycielski czwartek 2021/22” to jego kontynuacja, na którą zdecydowałam się dzięki dopingowi moich drogich Obserwatorów!

W poprzednim e-booku postawiłam przede wszystkim na rozwiązania technologiczne, ponieważ świat online był dla wielu osób jeszcze nieoswojony. Było tam też trochę podstaw pracy z metodyką nauczania. W tym e-booku nad świetnymi narzędziami delikatnie przeważa metodyka, bo żadne narzędzie nie zastąpi solidnej metodyki! Ciekawych techniki do wykorzystania na lekcji od zaraz również nie zabraknie!

DLA KOGO JEST TEN E-BOOK?

Dla wszystkich nauczycieli języków obcych! Jednak zaznaczam, że 3 z 49 (a właściwie 59 jeśli włączać dodatek dla lekcji grupowych) punktów jest poświęcone językowi niemieckiemu. Język niemiecki pojawia się również w przykładach.

CZY W E-BOOKU JEST COŚ WIĘCEJ NIŻ NA INSTAGRAMIE?

Tak, są dwa bonusowe “czwartki” oraz 10 w dodatku dla lekcji grupowych, które nie ukazały się na Instagramie, ale pozostałe również są poszerzone, doprecyzowane i uzupełnione linkami. (W niektórych zagadnieniach naprawdę zaszalałam!)

CZY WARTO DRUKOWAĆ E-BOOKA

Uwielbiam papier i mnie samej zdarza się drukować zakupione e-booki, ale „Nauczycielski czwartek 2021/22” sprawdzi się lepiej w formie elektronicznej ze względu na dużą interaktywność, czyli dużą ilość (66!) klikalnych linków bezpośrednio przekierowujących nas do omawianej strony, czy narzędzia. Wydrukuj jednak matrycę #ncz, która ułatwi korzystanie z e-booka i szybki powrót do zawartych w nim treści. (W darmowym fragmencie e-booka znajdziesz jedną z trzech stron matrycy dla przykładu).

DOSTĘPNE PAKIETY:

E-book #nauczycielskiczwartek2021/22

KUP TEN E-BOOK

 

Pakiet e-booków #ncz20 i #ncz21/22

KUP TEN PAKIET

E-book "#nczw21/22" + Kurs "Znam język - uczę!"

KUP TEN PAKIET

2 E-booki: "#nczw20" i "#nczw21/22" + kurs "Znam język - uczę!"

KUP TEN PAKIET

KIM JEST AUTORKA E-BOOKA MARTYNA MROCZKA?

Jestem absolwentką germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam specjalizację dydaktyczną, translatoryczną i literaturoznawczą oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego. Pracowałam w liceum i szkołach językowych, a od 2018 roku działam w Internecie pod szyldem „Majstersztyk językowy”, dzieląc się z nauczycielami swoim doświadczeniem i pomysłami na lekcje i dobrą edukację. Fascynuje mnie to, jak się uczymy, oraz odwieczne pytanie, co zrobić, by nauka była jeszcze przyjemniejsza i bardziej efektywna. Fascynuje mnie metodyka nauczania języka! Jestem autorką kursu dla nauczycieli „Znam język – uczę!”, e-booka „Nauczycielski czwartek 2020″ oraz innych autorskich produktów i programów dla uczących się języka niemieckiego. Współpracowałam z wydawnictwem Forum Media oraz Contentplus przy tworzeniu materiałów do nauczania i nauki języka niemieckiego.