Znasz i lubisz moją serię #nauczycielskiczwartek na Instagramie?

A może jeszcze nie, ale chcesz mieć pod ręką, w jednym miejscu praktyczne narzędzia przydatne w nauczaniu języków obcych online, cenisz sobie ciekawe rozwiązania metodyczne i organizacyjne?

To wszystko znajdziesz w moim e-booku #nauczycielskiczwartek2020!

Jak i dlaczego powstał
e-book?

Jest początek 2020 roku. Co jakiś czas dostaję pytania związane z nauczaniem, głównie online, choć nikt jeszcze nie przypuszcza, że niedługo każdy nauczyciel będzie musiał przejść przyspieszony kurs z nauczania zdalnego wymuszony przez pandemię. Wszystkie te pytania skrzętnie notuję, a pod koniec kwietnia postanawiam dzielić się odpowiedziami już nie tylko w wiadomościach prywatnych, ale na Instagram Stories.

Po kilku tygodniach cykl otrzymuje nazwę „Nauczycielski czwartek”, co jest nawiązaniem do facebookowo-blogowego cyklu sprzed dwóch lat. Nauczycielskie czwartki zostały przyjęte przez moich odbiorców w tak ciepły sposób, że pozostały z nami na stałe. W odpowiedzi na częste prośby o przypomnienie niektórych rad czy linków postanowiłam stworzyć ten e-book. Moim celem nie jest namawianie Cię do korzystania z wszystkich przedstawionych narzędzi i rad, ale ułatwienie nauczania i kwestii z nim związanych w Twoim własnym stylu!

Dla kogo jest ten e-book?

Dla wszystkich nauczycieli języków obcych! Co prawda ja uczę niemieckiego, ale stricte niemieckiego dotyczy tylko jeden z ponad trzydziestu punktów w e-booku!

Czy w e-booku jest coś więcej, niż na Instagramie?

Tak, są cztery dodatkowe “czwartki”, które nie ukazały się na Instagramie, ale pozostałe również są poszerzone, doprecyzowane i uzupełnione linkami.

Czy warto drukować e-booka?

Uwielbiam papier i mnie samej zdarza się drukować zakupione e-booki, ale #nauczycielskiczwartek2020 sprawdzi się lepiej w formie elektronicznej ze względu na dużą interaktywność, czyli dużą ilość klikalnych linków bezpośrednio przekierowujących nas do omawianej strony, czy narzędzia.

E-book #nauczycielskiczwartek2020

E-book #nauczycielskiczwartek2020

49 zł

KUP E-BOOK

E-book i indywidualna konsultacja (45 min.)

Pomogę rozwiązać Twoje wątpliwości związane z nauczaniem.

TYLKO 5 MIEJSC

E-book i indywidualna konsultacja (45 min.)

199 zł

KUP TEN PAKIET
OPINIE O E-BOOKU #nauczycielskiczwartek2020
Z całego serca polecam ebook #nauczycielskiczwartek. Martyna zebrała w jednym miejscu 33 tipy, smaczki i tricki które ułatwią i  usprawnią lekcje online. Ebook będzie nieocenioną pomocą dla osób zaczynających swoją przygodę z uczeniem online – poprowadzi je za rękę i pokaże jak przenieść rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w offlinowym, stacjonarnym trybie ( typu mapa myśli) do świata online.

Doświadczeni nauczyciele także nie będą zawiedzeni! Sama uczę online już 3 lata i po przeczytaniu ebooka od razu wpadłam na kilka nowych rozwiązań, dlatego bardzo poleciłabym go też nauczycielom, którzy walczą z rutyną i szukają inspiracji czy ciekawych pomysłów. Największą wartością ebooka jest to, że Martyna każde rozwiązanie przetestowała i pokazuje jak je konkretnie wykorzystać na lekcji. Nie ma tam porad w stylu „wejdź sobie na stronę i zobacz”. Każdy tip jest omówiony na przykładzie i osadzony w kontekście. Co więcej, wszystkie narzędzie są darmowe (lub Martyna pokazuje jak wykorzystać ich darmową wersję). Lektura obowiązkowa każdego nauczyciela, który chce/musi zmierzyć się z uczeniem online!

Iga Białaszczyk, Chit Chat Catnauczycielka j. angielskiego
Ostatnio zapoznałam się z najnowszym e-bookiem Martyny „# nauczycielskiczwartek 2020” i myślę, że nie będzie w tym przesady jeśli napiszę, że jestem nim zafascynowana! W obecnym czasie nauczania on-line uważam, że jest to absolutny niezbędnik każdego nauczyciela językowca, ale nie tylko!

Narzędzia do nauki zdalnej zaprezentowane w książce są bardzo intuicyjne, ich poznanie i obsługa nie wymagają dużego nakładu czasu, a stanowią nieocenioną pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu lekcji. Przyznam szczerze, że części programów nie poznałam nigdy wcześniej. Absolutnym odkryciem są dla mnie narzędzia takie jak: EdPuzzle, gdzie samodzielnie tworzę interaktywne pytania do filmików lub Presentation Roulette, która może posłużyć mi do przeprowadzenia rozgrzewki językowej i nie tylko.

Niesamowicie ważnym dla mnie narzędziem jest również Google Keep, dzięki któremu oszczędzam teraz mnóstwo czasu, bo nie muszę już przepisywać ręcznie pisanych notatek, wystarczy zrobić zdjęcie i wrzucić do programu!

Bardzo serdecznie polecam tego e-booka wszystkim, którzy chcą uczynić ze swoich lekcji on-line ciekawą przygodę z niestandardowymi rozwiązaniami i metodami!

Ewelina Doktórnauczycielka j. niemieckiego
Jestem pod wielkim wrażeniem najnowszego e-booka Martyny. Uwielbiam jej serię #nauczycielskiczwartek. Jak się dowiedziałam, że na podstawie tej serii będzie e-book, to od razu wiedziałam, że kupię. Jest to pozycja dla nauczycieli początkujących oraz bardzo doświadczonych. Choć należę do tej drugiej grupy, to odnalazłam tam wiele nowych rzeczy. 

Jeśli jesteś nauczycielem, który dba o swój rozwój, to z pewnością będziesz oczarowany zawartością tej książki elektronicznej. Podoba mi się jasny podział na rozdziały, gdzie każde zagadnienie jest rzeczowo opisane. Kolejne podrozdziały można czytać w różnej kolejności. Kolejnym plusem jest umieszczenie linków do miejsc, gdzie możemy jeszcze bardziej zgłębić temat. Poza tym niektóre kwestie są zobrazowane, co bardzo ułatwia zrozumienie. 

To niesamowite, jak wiele można wynieść z takiej lektury. Jesteśmy różni, inaczej podchodzimy do przekazywania materiału, dlatego warto zerkać do pozycji, w których znajomi z branży mówią, jak u nich wygląda nauczanie online.

Anna Podemska, Lang Labsnauczycielka j. niemieckiego, hiszpańskiego i angielskiego
Kim jest autorka e-booka Martyna Mroczka?
Jestem absolwentką germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam specjalizację dydaktyczną, translatoryczną i literaturoznawczą oraz studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego.

Pracowałam w liceum i szkołach językowych, a od 2018 roku prowadzę w Internecie Majstersztyka Językowego dla fanów języka niemieckiego oraz dzielę się z nauczycielami swoim doświadczeniem i pomysłami na lekcje i dobrą edukację. Sama cały czas się uczę, biorę udział w kursach i konferencjach, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych. Fascynuje mnie to, jak się uczymy, oraz odwieczne pytanie, co zrobić, by nauka była jeszcze przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Jestem współautorką dwóch kursów dla nauczycieli tworzonych przez wydawnictwo Forum Media oraz autorką własnych produktów i programów do nauki niemieckiego. W roku 2020 ukazały się dwa kursy dla nauczycieli języków obcych: „Ucz online z lekkością!” i „Znam język ‒ uczę!”.